Yageo RT0603BRD07124KL
RT0603BRD07124KL picture photo
Mfg. Part Number
RT0603BRD07124KL
Brief Description
RES SMD 124K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603BRD07124KL.pdf
Availability of RT0603BRD07124KL
QUANTITY
RT0603BRD07124KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603BRD07124KL
Internal Part NumberEIS-RT0603BRD07124KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603BRD07124KL
Related LinksRT0603BR, RT0603BRD07124KL Datasheet, Yageo Distributor
RT0603BRD07124KL Details Description
Related parts for RT0603BRD07124KL
CABLE BANTAM PLUGS 48" NICKEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
IC BUS DVR TRI-ST HEX 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT 1CH LP SC70-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE MOD 125A 1000V BLADE datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
19 MTE PANEL MOUNT SR datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 250V X7T 2220 datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW DO213AB datasheet.pdf