Yageo RT0603BRE0722R6L
RT0603BRE0722R6L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603BRE0722R6L
Brief Description
RES SMD 22.6 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603BRE0722R6L.pdf
Availability of RT0603BRE0722R6L
QUANTITY
RT0603BRE0722R6L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603BRE0722R6L
Internal Part NumberEIS-RT0603BRE0722R6L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603BRE0722R6L
Related LinksRT0603BR, RT0603BRE0722R6L Datasheet, Yageo Distributor
RT0603BRE0722R6L Details Description
Related parts for RT0603BRE0722R6L
IC 8BIT SHIFT REG 3ST-OUT 16SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
IC MMIC LNA/IRM RX 20-33GHZ 8SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
FUSE FAST 3A 250V MIDGET datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES 1.82M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 63V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 8POS datasheet.pdf