Yageo RT0603CRD0719R6L
RT0603CRD0719R6L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603CRD0719R6L
Brief Description
RES SMD 19.6OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603CRD0719R6L.pdf
Availability of RT0603CRD0719R6L
QUANTITY
RT0603CRD0719R6L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603CRD0719R6L
Internal Part NumberEIS-RT0603CRD0719R6L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603CRD0719R6L
Related LinksRT0603CR, RT0603CRD0719R6L Datasheet, Yageo Distributor
RT0603CRD0719R6L Details Description
Related parts for RT0603CRD0719R6L
THYRISTOR 25V 37A DO-214 SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 5FLIPCHIP datasheet.pdf
CAP CER 47PF 150V 0605 datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 0.536 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf