Yageo RT0603CRE0713K7L
RT0603CRE0713K7L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603CRE0713K7L
Brief Description
RES SMD 13.7K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603CRE0713K7L.pdf
Availability of RT0603CRE0713K7L
QUANTITY
RT0603CRE0713K7L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603CRE0713K7L
Internal Part NumberEIS-RT0603CRE0713K7L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603CRE0713K7L
Related LinksRT0603CR, RT0603CRE0713K7L Datasheet, Yageo Distributor
RT0603CRE0713K7L Details Description
Related parts for RT0603CRE0713K7L
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 18-14AWG #10 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.1A 8DFN datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 1A SOLDER datasheet.pdf
KIT STARTER EVAL MACHXO 2280C datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT datasheet.pdf
CRIMPER RG6 RG174 8281 ATT728 datasheet.pdf
IC INSTRUMENTATION AMP 14TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 10V 2917 datasheet.pdf