Yageo RT0603CRE0733K0L
RT0603CRE0733K0L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603CRE0733K0L
Brief Description
RES SMD 33K OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603CRE0733K0L.pdf
Availability of RT0603CRE0733K0L
QUANTITY
RT0603CRE0733K0L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603CRE0733K0L
Internal Part NumberEIS-RT0603CRE0733K0L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603CRE0733K0L
Related LinksRT0603CR, RT0603CRE0733K0L Datasheet, Yageo Distributor
RT0603CRE0733K0L Details Description
Related parts for RT0603CRE0733K0L
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 500V NP0 1812 datasheet.pdf
IC QUICKSWITCH DUAL BUS 48-QVSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 32POS GOLD datasheet.pdf
3/4 INCH BCT BLACK (100/12 INCH/ datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
MICRO 100C S 20" WHT JACKP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 115VAC/28VDC datasheet.pdf