Yageo RT0603DRD0732R4L
RT0603DRD0732R4L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603DRD0732R4L
Brief Description
RES SMD 32.4 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603DRD0732R4L.pdf
Availability of RT0603DRD0732R4L
QUANTITY
RT0603DRD0732R4L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603DRD0732R4L
Internal Part NumberEIS-RT0603DRD0732R4L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603DRD0732R4L
Related LinksRT0603DR, RT0603DRD0732R4L Datasheet, Yageo Distributor
RT0603DRD0732R4L Details Description
Related parts for RT0603DRD0732R4L
CONN EDGECARD 80POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CBL 3POS M8 PLG-M12 R/A SKT 1.5M datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 40UQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 24.89MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 3PDT 1A 120V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf