Yageo RT0603FRE07130RL
RT0603FRE07130RL picture photo
Mfg. Part Number
RT0603FRE07130RL
Brief Description
RES SMD 130 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603FRE07130RL.pdf
Availability of RT0603FRE07130RL
QUANTITY
RT0603FRE07130RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603FRE07130RL
Internal Part NumberEIS-RT0603FRE07130RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603FRE07130RL
Related LinksRT0603FR, RT0603FRE07130RL Datasheet, Yageo Distributor
RT0603FRE07130RL Details Description
Related parts for RT0603FRE07130RL
RES SMD 97.6K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
BAG SHLD METL-IN ZIP 24X24 datasheet.pdf
POLARIZING KEY FOR .100 HOUSINGS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 7A 12V datasheet.pdf
FUSE 500A 600V NON STD SLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 1.24 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FLASH DRIVE USB MODULE U-110 2G datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
FILLER PLG CAVITY SZ16 RR ARIN datasheet.pdf
55A PRIMARY/DUAL 8/ L datasheet.pdf