Yageo RT0603FRE0713R7L
RT0603FRE0713R7L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603FRE0713R7L
Brief Description
RES SMD 13.7 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603FRE0713R7L.pdf
Availability of RT0603FRE0713R7L
QUANTITY
RT0603FRE0713R7L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603FRE0713R7L
Internal Part NumberEIS-RT0603FRE0713R7L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603FRE0713R7L
Related LinksRT0603FR, RT0603FRE0713R7L Datasheet, Yageo Distributor
RT0603FRE0713R7L Details Description
Related parts for RT0603FRE0713R7L
CONN STEREO JACK 2.5MM 3P PCB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 19A 8-SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:6 700MHZ 28PLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 30AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CONN PANEL SOURCE THREADED 1POS datasheet.pdf
IC PLL ZD BUFFER LO SKEW 8-SOIC datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.4PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf