Yageo RT0603FRE0733RL
RT0603FRE0733RL picture photo
Mfg. Part Number
RT0603FRE0733RL
Brief Description
RES SMD 33 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603FRE0733RL.pdf
Availability of RT0603FRE0733RL
QUANTITY
RT0603FRE0733RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603FRE0733RL
Internal Part NumberEIS-RT0603FRE0733RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603FRE0733RL
Related LinksRT0603F, RT0603FRE0733RL Datasheet, Yageo Distributor
RT0603FRE0733RL Details Description
Related parts for RT0603FRE0733RL
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
SENS ACCLRMTR 50G ADHESIVE MT datasheet.pdf
SPEAKER 4 OHM 3W 86DB 40MM datasheet.pdf
2.5 MM APPLI-M 9CCT W SIDE/LTC datasheet.pdf
LT GRIND & BLEND DISC 7" A CRS datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf