Yageo RT0603FRE07634RL
RT0603FRE07634RL picture photo
Mfg. Part Number
RT0603FRE07634RL
Brief Description
RES SMD 634 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603FRE07634RL.pdf
Availability of RT0603FRE07634RL
QUANTITY
RT0603FRE07634RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603FRE07634RL
Internal Part NumberEIS-RT0603FRE07634RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603FRE07634RL
Related LinksRT0603FR, RT0603FRE07634RL Datasheet, Yageo Distributor
RT0603FRE07634RL Details Description
Related parts for RT0603FRE07634RL
PTC RESETTABLE 16V 9A RADIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 4A SOT-82 datasheet.pdf
12 MODI CRMP S-I HSG SR .156CL datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
ANT OMNI SECTOR 15DBI 3-N FEMALE datasheet.pdf
ROTARY SWITCH 2 POLE 5POS ADJ datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1W DO216 datasheet.pdf