Yageo RT0603FRE07680RL
RT0603FRE07680RL picture photo
Mfg. Part Number
RT0603FRE07680RL
Brief Description
RES SMD 680 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603FRE07680RL.pdf
Availability of RT0603FRE07680RL
QUANTITY
RT0603FRE07680RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603FRE07680RL
Internal Part NumberEIS-RT0603FRE07680RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603FRE07680RL
Related LinksRT0603FR, RT0603FRE07680RL Datasheet, Yageo Distributor
RT0603FRE07680RL Details Description
Related parts for RT0603FRE07680RL
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
IGBT 1200V 134A 543W TO-247 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.87 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX2163A datasheet.pdf
TAPE POLY FOAM 2" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2MM THRU HOLE datasheet.pdf
IC RXRX 1MB 2.4GHZ SHOCK 24QFN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20A 120V TO-262AA datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf