Yageo RT0603FRE0784K5L
RT0603FRE0784K5L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603FRE0784K5L
Brief Description
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603FRE0784K5L.pdf
Availability of RT0603FRE0784K5L
QUANTITY
RT0603FRE0784K5L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603FRE0784K5L
Internal Part NumberEIS-RT0603FRE0784K5L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603FRE0784K5L
Related LinksRT0603FR, RT0603FRE0784K5L Datasheet, Yageo Distributor
RT0603FRE0784K5L Details Description
Related parts for RT0603FRE0784K5L
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100 WW datasheet.pdf
TAPE MASKING PERFORM 12MMX55M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 700 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL MNT SKT CRMP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8HVSON datasheet.pdf