Yageo RT0603WRB0713KL
RT0603WRB0713KL picture photo
Mfg. Part Number
RT0603WRB0713KL
Brief Description
RES SMD 13K OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603WRB0713KL.pdf
Availability of RT0603WRB0713KL
QUANTITY
RT0603WRB0713KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603WRB0713KL
Internal Part NumberEIS-RT0603WRB0713KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603WRB0713KL
Related LinksRT0603W, RT0603WRB0713KL Datasheet, Yageo Distributor
RT0603WRB0713KL Details Description
Related parts for RT0603WRB0713KL
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 225W datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 15POS .156 GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 36POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 32.768KHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf