Yageo RT0805BRD0715K4L
RT0805BRD0715K4L picture photo
Mfg. Part Number
RT0805BRD0715K4L
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RT0805BRD0715K4L.pdf
Availability of RT0805BRD0715K4L
QUANTITY
RT0805BRD0715K4L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0805BRD0715K4L
Internal Part NumberEIS-RT0805BRD0715K4L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0805BRD0715K4L
Related LinksRT0805BR, RT0805BRD0715K4L Datasheet, Yageo Distributor
RT0805BRD0715K4L Details Description
Related parts for RT0805BRD0715K4L
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A TO220-5 datasheet.pdf
HEADER OPEN SLOT 3LVL.300 10POS datasheet.pdf
EVAL MOUDLE FOR BUF20820 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT GOLD 11POS datasheet.pdf
POT 250 OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 102 TYP datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf