Yageo RT0805BRD07430KL
RT0805BRD07430KL picture photo
Mfg. Part Number
RT0805BRD07430KL
Brief Description
RES SMD 430K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RT0805BRD07430KL.pdf
Availability of RT0805BRD07430KL
QUANTITY
RT0805BRD07430KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0805BRD07430KL
Internal Part NumberEIS-RT0805BRD07430KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0805BRD07430KL
Related LinksRT0805BR, RT0805BRD07430KL Datasheet, Yageo Distributor
RT0805BRD07430KL Details Description
Related parts for RT0805BRD07430KL
IC OPAMP GP 635KHZ 14DIP datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 92K OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 20A TO220AC datasheet.pdf
RES 2.79K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 200MW SOD323 datasheet.pdf