Yageo RT0805BRE07453KL
RT0805BRE07453KL picture photo
Mfg. Part Number
RT0805BRE07453KL
Brief Description
RES SMD 453K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RT0805BRE07453KL.pdf
Availability of RT0805BRE07453KL
QUANTITY
RT0805BRE07453KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0805BRE07453KL
Internal Part NumberEIS-RT0805BRE07453KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0805BRE07453KL
Related LinksRT0805BR, RT0805BRE07453KL Datasheet, Yageo Distributor
RT0805BRE07453KL Details Description
Related parts for RT0805BRE07453KL
IC AMP AUDIO PWR 2.2W AB 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 333MHZ 516BGA datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 8.3PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN DSUB SOCKET 28-36 AWG GOLD datasheet.pdf
5M POWER CABLE datasheet.pdf
TOOL BENCH MNT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12MHZ RRO 16QFN datasheet.pdf