Yageo RT0805BRE07619RL
RT0805BRE07619RL picture photo
Mfg. Part Number
RT0805BRE07619RL
Brief Description
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RT0805BRE07619RL.pdf
Availability of RT0805BRE07619RL
QUANTITY
RT0805BRE07619RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0805BRE07619RL
Internal Part NumberEIS-RT0805BRE07619RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0805BRE07619RL
Related LinksRT0805BR, RT0805BRE07619RL Datasheet, Yageo Distributor
RT0805BRE07619RL Details Description
Related parts for RT0805BRE07619RL
RES 1.2 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FET PRE-DRIVER 3PH 54-SOIC datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MODEL 212 TAP SWITCH 20A 150V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
BRIDGE RECT 15A 800V GSIB-5S datasheet.pdf
MS4800 SIDE MOUNTING SET OF 4 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 120UF 15V AXIAL datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf