Yageo RT1206BRD0722R6L
RT1206BRD0722R6L picture photo
Mfg. Part Number
RT1206BRD0722R6L
Brief Description
RES SMD 22.6 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206BRD0722R6L.pdf
Availability of RT1206BRD0722R6L
QUANTITY
RT1206BRD0722R6L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206BRD0722R6L
Internal Part NumberEIS-RT1206BRD0722R6L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206BRD0722R6L
Related LinksRT1206BR, RT1206BRD0722R6L Datasheet, Yageo Distributor
RT1206BRD0722R6L Details Description
Related parts for RT1206BRD0722R6L
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES SMD 7.87KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC 8BIT SHIFT/STOR REGSTR 20SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 2A HRP5 datasheet.pdf
SHELF FIXED 22X22.9X1.32" WHITE datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .178M 36POS datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACTOR DC 120A datasheet.pdf
GSS SAFETY LIMIT SW 3NC/1NO datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf