Yageo RT1206BRE0717K4L
RT1206BRE0717K4L picture photo
Mfg. Part Number
RT1206BRE0717K4L
Brief Description
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206BRE0717K4L.pdf
Availability of RT1206BRE0717K4L
QUANTITY
RT1206BRE0717K4L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206BRE0717K4L
Internal Part NumberEIS-RT1206BRE0717K4L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206BRE0717K4L
Related LinksRT1206BR, RT1206BRE0717K4L Datasheet, Yageo Distributor
RT1206BRE0717K4L Details Description
Related parts for RT1206BRE0717K4L
IC TXRX EIA/TIA-562 3.3V 28SOIC datasheet.pdf
RES 9.10K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TRANS 100W LDMOS CDFM4 SOT1121B datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
LED MODULE 17W 3000K CCT datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf