Yageo RT1206BRE0722KL
RT1206BRE0722KL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206BRE0722KL
Brief Description
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206BRE0722KL.pdf
Availability of RT1206BRE0722KL
QUANTITY
RT1206BRE0722KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206BRE0722KL
Internal Part NumberEIS-RT1206BRE0722KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206BRE0722KL
Related LinksRT1206B, RT1206BRE0722KL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206BRE0722KL Details Description
Related parts for RT1206BRE0722KL
LED 5MM RELAMPABLE GREEN PC MNT datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONTRLR DIGITAL RS-485 STANDARD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
EVAL BOARD BUCK REG LTC3634 datasheet.pdf
DEMO BOARD SAR ADC 16BIT 2MSPS datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf