Yageo RT1206BRE0722RL
RT1206BRE0722RL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206BRE0722RL
Brief Description
RES SMD 22 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206BRE0722RL.pdf
Availability of RT1206BRE0722RL
QUANTITY
RT1206BRE0722RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206BRE0722RL
Internal Part NumberEIS-RT1206BRE0722RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206BRE0722RL
Related LinksRT1206B, RT1206BRE0722RL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206BRE0722RL Details Description
Related parts for RT1206BRE0722RL
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIAC 800V 40A TOP3 datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PROTECT 8-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 10P 152MM datasheet.pdf