Yageo RT1206BRE07430RL
RT1206BRE07430RL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206BRE07430RL
Brief Description
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206BRE07430RL.pdf
Availability of RT1206BRE07430RL
QUANTITY
RT1206BRE07430RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206BRE07430RL
Internal Part NumberEIS-RT1206BRE07430RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206BRE07430RL
Related LinksRT1206BR, RT1206BRE07430RL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206BRE07430RL Details Description
Related parts for RT1206BRE07430RL
IC BUS TRCVR 3-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.1PF 50V 0603 datasheet.pdf
RES MO 1W 59 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
DISPLAY 0.80 SGL DGT CA ORN TH datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 28MM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 DIP 120POS datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 51 TYPE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf