Yageo RT1206CRD0724K9L
RT1206CRD0724K9L picture photo
Mfg. Part Number
RT1206CRD0724K9L
Brief Description
RES SMD 24.9KOHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206CRD0724K9L.pdf
Availability of RT1206CRD0724K9L
QUANTITY
RT1206CRD0724K9L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206CRD0724K9L
Internal Part NumberEIS-RT1206CRD0724K9L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206CRD0724K9L
Related LinksRT1206CR, RT1206CRD0724K9L Datasheet, Yageo Distributor
RT1206CRD0724K9L Details Description
Related parts for RT1206CRD0724K9L
SENSOR IC MATRX TOUCH 4CH 14SOIC datasheet.pdf
JETI CABLE CONN FREE HANGING REC datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 2POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 16V T/H datasheet.pdf