Yageo RT1206CRE0719R1L
RT1206CRE0719R1L picture photo
Mfg. Part Number
RT1206CRE0719R1L
Brief Description
RES SMD 19.1 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206CRE0719R1L.pdf
Availability of RT1206CRE0719R1L
QUANTITY
RT1206CRE0719R1L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206CRE0719R1L
Internal Part NumberEIS-RT1206CRE0719R1L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206CRE0719R1L
Related LinksRT1206CR, RT1206CRE0719R1L Datasheet, Yageo Distributor
RT1206CRE0719R1L Details Description
Related parts for RT1206CRE0719R1L
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE AND/NAND QUINT 28-PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMA datasheet.pdf
ANT WIRELESS UHF 440MHZ 100W 26" datasheet.pdf
CABLE PULL LIMIT SW BLUE BODY datasheet.pdf
TOP LOCK PLUG SHELL 34POS datasheet.pdf
FIXED IND 9.1UH 130MA 3.7 OHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf