Yageo RT1206CRE07280KL
RT1206CRE07280KL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206CRE07280KL
Brief Description
RES SMD 280K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206CRE07280KL.pdf
Availability of RT1206CRE07280KL
QUANTITY
RT1206CRE07280KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206CRE07280KL
Internal Part NumberEIS-RT1206CRE07280KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206CRE07280KL
Related LinksRT1206CR, RT1206CRE07280KL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206CRE07280KL Details Description
Related parts for RT1206CRE07280KL
RES SMD 11.5KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC LATCH OCTAL TRANSP D 20-TSSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 16POS SLD CUP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
GANG PROGRAMMER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
RELAY SSR 600V 25A PNL MNT datasheet.pdf