Yageo RT1206DRD07113KL
RT1206DRD07113KL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206DRD07113KL
Brief Description
RES SMD 113K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206DRD07113KL.pdf
Availability of RT1206DRD07113KL
QUANTITY
RT1206DRD07113KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206DRD07113KL
Internal Part NumberEIS-RT1206DRD07113KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206DRD07113KL
Related LinksRT1206DR, RT1206DRD07113KL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206DRD07113KL Details Description
Related parts for RT1206DRD07113KL
AST 1 datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV SC705 datasheet.pdf
IC 8BIT SHIFT REGISTER 14SSOP datasheet.pdf
CAP CER 36PF 500V NP0 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
NEO 10.16MM HI-PWR 60A S97 STY05 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf
CLEAR LOW PROFILE FASTENERS datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf