Yageo RT1206DRD07430KL
RT1206DRD07430KL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206DRD07430KL
Brief Description
RES SMD 430K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206DRD07430KL.pdf
Availability of RT1206DRD07430KL
QUANTITY
RT1206DRD07430KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206DRD07430KL
Internal Part NumberEIS-RT1206DRD07430KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206DRD07430KL
Related LinksRT1206DR, RT1206DRD07430KL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206DRD07430KL Details Description
Related parts for RT1206DRD07430KL
CONN HEADER .156 VERT 11POS TIN datasheet.pdf
IC A/D CONV 2CH 16BIT 8-SOIC datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLSH 12K 20SOIC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V NP0 1808 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12MHZ RRO 6WDFN datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS BOX MNT PIN datasheet.pdf