Yageo RT1206DRD07432RL
RT1206DRD07432RL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206DRD07432RL
Brief Description
RES SMD 432 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206DRD07432RL.pdf
Availability of RT1206DRD07432RL
QUANTITY
RT1206DRD07432RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206DRD07432RL
Internal Part NumberEIS-RT1206DRD07432RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206DRD07432RL
Related LinksRT1206DR, RT1206DRD07432RL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206DRD07432RL Details Description
Related parts for RT1206DRD07432RL
DUCT SLOT TYPE F PVC AD LGY6' datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-UMAX datasheet.pdf
OSC XO 6.144MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220F datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 360MA 740 MOHM datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER + LPF 900MHZ datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
PRECISION CLAMP datasheet.pdf
CAP POLYMER 33UF 20% 63V RAD datasheet.pdf