Yageo RT1206DRE07332RL
RT1206DRE07332RL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206DRE07332RL
Brief Description
RES SMD 332 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206DRE07332RL.pdf
Availability of RT1206DRE07332RL
QUANTITY
RT1206DRE07332RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206DRE07332RL
Internal Part NumberEIS-RT1206DRE07332RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206DRE07332RL
Related LinksRT1206DR, RT1206DRE07332RL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206DRE07332RL Details Description
Related parts for RT1206DRE07332RL
IC CNTRLR HOT SWAP DUAL 10-DFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.15V 1A 8SOIC datasheet.pdf
IP CORE ETH MAC TRI-SPEED ECP3 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK MULTPX 1:9 220MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 16V 60W datasheet.pdf