Yageo RT1206FRE07113RL
RT1206FRE07113RL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206FRE07113RL
Brief Description
RES SMD 113 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206FRE07113RL.pdf
Availability of RT1206FRE07113RL
QUANTITY
RT1206FRE07113RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206FRE07113RL
Internal Part NumberEIS-RT1206FRE07113RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206FRE07113RL
Related LinksRT1206FR, RT1206FRE07113RL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206FRE07113RL Details Description
Related parts for RT1206FRE07113RL
CABLE USB PRINTER-GREY 1.8M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
KIT CONN SLIMSTACK .635MM BTB datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC P600 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
MODULE 9C 16MB SDRAM 4MB FLASH datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 1% 1/20W 0502 datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 8X50GHZ 120KM datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf