Yageo RT1206FRE07330KL
RT1206FRE07330KL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206FRE07330KL
Brief Description
RES SMD 330K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206FRE07330KL.pdf
Availability of RT1206FRE07330KL
QUANTITY
RT1206FRE07330KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206FRE07330KL
Internal Part NumberEIS-RT1206FRE07330KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206FRE07330KL
Related LinksRT1206FR, RT1206FRE07330KL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206FRE07330KL Details Description
Related parts for RT1206FRE07330KL
DIODE GEN PURP 400V 8A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 3% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 229 TYPE D 11POS datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CRIMPING DIE SPL0622E1 datasheet.pdf
TV 13C 13#22D SKT PLUG datasheet.pdf
97-3101A28-21S datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1.5W SMA datasheet.pdf