Vicor Corporation VI-25D-MX-F4
VI-25D-MX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-25D-MX-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W
Datasheet Download
VI-25D-MX-F4.pdf
Availability of VI-25D-MX-F4
QUANTITY
VI-25D-MX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-25D-MX-F4
Internal Part NumberEIS-VI-25D-MX-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 185V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)882mA
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-25D-MX-F4
Related LinksVI-25D, VI-25D-MX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-25D-MX-F4 Details Description
Related parts for VI-25D-MX-F4
CONN PIN 22-26AWG 30GOLD CRIMP datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPE LINE DRVR HS 14-HTSSOP datasheet.pdf
Z8 4K OTP 12 MHZ 28-PLCC datasheet.pdf
SSD 2GB 2.5" SATA datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
MICRO-D PLUG 9POS SKT 18" WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf