Yageo RT1206FRE07430KL
RT1206FRE07430KL picture photo
Mfg. Part Number
RT1206FRE07430KL
Brief Description
RES SMD 430K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RT1206FRE07430KL.pdf
Availability of RT1206FRE07430KL
QUANTITY
RT1206FRE07430KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT1206FRE07430KL
Internal Part NumberEIS-RT1206FRE07430KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT1206FRE07430KL
Related LinksRT1206FR, RT1206FRE07430KL Datasheet, Yageo Distributor
RT1206FRE07430KL Details Description
Related parts for RT1206FRE07430KL
CONN FPC 33POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
IC MPU 8BIT 5V 16MHZ EXT 40-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 184 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
SL 5.08HC/10/90LF 3.2SN BK BX datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 410MW SOD123 datasheet.pdf
1500 TB SOC WF&SHIELD VE datasheet.pdf
OSC MEMS 125.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 180PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf