CTS Electronic Components RT2200B7TR7
RT2200B7TR7 picture photo
Mfg. Part Number
RT2200B7TR7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES NTWRK 16 RES 10 OHM 32LBGA
Datasheet Download
RT2200B7TR7.pdf
Availability of RT2200B7TR7
QUANTITY
RT2200B7TR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of RT2200B7TR7
Internal Part NumberEIS-RT2200B7TR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesClearONE™
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeDual Terminator
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Number of Resistors16
Number of Pins32
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsCompact PCI®
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case32-LBGA
Supplier Device Package32-BGA (8x4)
Size / Dimension0.315" L x 0.157" W (8.00mm x 4.00mm)
Height0.053" (1.34mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT2200B7TR7
Related LinksRT220, RT2200B7TR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
RT2200B7TR7 Details Description
Related parts for RT2200B7TR7
IC MPU 8-BIT 5V 24MHZ 40-DIP datasheet.pdf
IC DAC LP +5V V-OUT 12BIT 24-DIP datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 1A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.002 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 250V X7R 2220 datasheet.pdf
LED 3MM RT ANG HI EFF GRN PC MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC DO-215AB datasheet.pdf
INDUCTOR 17.7 X 17.2 X 7.0 5.6UH datasheet.pdf