TE Connectivity Raychem Cable Protection RT555-3/16-0-0.75IN
RT555-3/16-0-0.75IN picture photo
Mfg. Part Number
RT555-3/16-0-0.75IN
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEAT SHRINK TUBING
Datasheet Download
RT555-3/16-0-0.75IN.pdf
Availability of RT555-3/16-0-0.75IN
QUANTITY
RT555-3/16-0-0.75IN Order Process
Ship out your order
Specifications of RT555-3/16-0-0.75IN
Internal Part NumberEIS-RT555-3/16-0-0.75IN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT555-3/16-0-0.75IN
RT555-3/16-0-0.75IN Details Description
Related parts for RT555-3/16-0-0.75IN
IC DSP FIXED PT 160MIPS 144-BGA datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 9/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
SPACER datasheet.pdf
CBL RIBN 40COND 0.039 GRAY 5' datasheet.pdf
IC FLASH/LPDRAM 1.5GBIT 130VFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 27.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 7.5A 28VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 2W SMBJ datasheet.pdf