Essentra Components (formerly Richco, Inc.) RTSN-M2.5-9-5-1
RTSN-M2.5-9-5-1 picture photo
Mfg. Part Number
RTSN-M2.5-9-5-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 9MM
Datasheet Download
RTSN-M2.5-9-5-1.pdf
Availability of RTSN-M2.5-9-5-1
QUANTITY
RTSN-M2.5-9-5-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RTSN-M2.5-9-5-1
Internal Part NumberEIS-RTSN-M2.5-9-5-1
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.197" (5.00mm)
Between Board Height0.354" (9.00mm)
Length - Overall0.354" (9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RTSN-M2.5-9-5-1
RTSN-M2.5-9-5-1 Details Description
Related parts for RTSN-M2.5-9-5-1
DIP CABLE - HDM20S/AE20G/X datasheet.pdf
TAPE VINYL 3" X 36YD RUBBER RED datasheet.pdf
RES 470 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
OUTPUT MODULE AC QC 24VDC datasheet.pdf
NTC THERMISTOR S875/10 K/F151 1% datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS T/H GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
MICRO 31C P 72" YEL JACKP NI datasheet.pdf
6 PH N5K POWER ANALYZER W/50/IFC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf