Murata Electronics North America RVG4H01-103VM-TC-10K
RVG4H01-103VM-TC-10K picture photo
Mfg. Part Number
RVG4H01-103VM-TC-10K
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
RVG4H01-103VM-TC-10K.pdf
Availability of RVG4H01-103VM-TC-10K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RVG4H01-103VM-TC-10K Order Process
Ship out your order
Specifications of RVG4H01-103VM-TC-10K
Internal Part NumberEIS-RVG4H01-103VM-TC-10K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RVG4H01-103VM-TC-10K today.
SeriesRVG4H01-103V
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type4X4
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RVG4H01-103VM-TC-10K
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
RVG4H01-103VM-TC-10K Details Description
Related parts for RVG4H01-103VM-TC-10K
CONN HOUSING 2MM 10POS datasheet.pdf
IC CTRLR HOT PLUG NEG VOLT 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 180MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 430NM 30MCD BLUE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 124VTLA datasheet.pdf
WFE 8S REPLACEMENT COMPACT FILTE datasheet.pdf
CONN JACK 3POS R/A 2MM T/H SLD datasheet.pdf