Vishay Sfernice RWM06221200JA15E1
RWM06221200JA15E1 picture photo
Mfg. Part Number
RWM06221200JA15E1
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES WIREWOUND 120 OHM 7W
Datasheet Download
RWM06221200JA15E1.pdf
Availability of RWM06221200JA15E1
QUANTITY
RWM06221200JA15E1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWM06221200JA15E1
Internal Part NumberEIS-RWM06221200JA15E1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRWM
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±75ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.709" L (6.50mm x 18.00mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWM06221200JA15E1
Related LinksRWM06221, RWM06221200JA15E1 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
RWM06221200JA15E1 Details Description
Related parts for RWM06221200JA15E1
RES SMD 360 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 119 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 3K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
15 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
TRANS RF N-CH 600W 50V datasheet.pdf