Vishay Sfernice RWM06226801JA15E1
RWM06226801JA15E1 picture photo
Mfg. Part Number
RWM06226801JA15E1
Brief Description
RES WIREWOUND 6.8K OHM 7W
Datasheet Download
RWM06226801JA15E1.pdf
Availability of RWM06226801JA15E1
QUANTITY
RWM06226801JA15E1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWM06226801JA15E1
Internal Part NumberEIS-RWM06226801JA15E1
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±75ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.709" L (6.50mm x 18.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWM06226801JA15E1
Related LinksRWM06226, RWM06226801JA15E1 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
RWM06226801JA15E1 Details Description
Related parts for RWM06226801JA15E1
MICROGRIPPER 0.8-0.5MM 30MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 10% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
2183-126 CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
MONO SOLAR CELL 22MM X 35MM datasheet.pdf
INTERFACE BOARD RCM5700 datasheet.pdf
12+12 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf