Vishay Sfernice RWM06344R70JS09E1
RWM06344R70JS09E1 picture photo
Mfg. Part Number
RWM06344R70JS09E1
Brief Description
RESISTOR 4.7 OHM 8W 5% WIREWOUND
Datasheet Download
RWM06344R70JS09E1.pdf
Availability of RWM06344R70JS09E1
QUANTITY
RWM06344R70JS09E1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWM06344R70JS09E1
Internal Part NumberEIS-RWM06344R70JS09E1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package50
SeriesRWM
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±5%
Power (Watts)8W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±75ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.291" Dia x 1.327" L (7.40mm x 33.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWM06344R70JS09E1
Related LinksRWM06344, RWM06344R70JS09E1 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
RWM06344R70JS09E1 Details Description
Related parts for RWM06344R70JS09E1
BOX STEEL GRAY 36"L X 24"W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 35POS INLINE PIN datasheet.pdf
STRAIN RELIEF 40POS D89-SERIES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
GALVANIZED PANEL FOR 36X24 ENCL datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 4 CKTS LGT 56 datasheet.pdf
MODULE DIODE 200A HALFPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS F R/A ASSY TIN datasheet.pdf