Vishay/Dale RWR71S3320FSB12
RWR71S3320FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR71S3320FSB12
Brief Description
RES 332 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR71S3320FSB12.pdf
Availability of RWR71S3320FSB12
QUANTITY
RWR71S3320FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR71S3320FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR71S3320FSB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR71S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.812" L (4.75mm x 20.62mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR71S3320FSB12
Related LinksRWR71S3, RWR71S3320FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR71S3320FSB12 Details Description
Related parts for RWR71S3320FSB12
RES ARRAY 5 RES 47 OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ18 27 OLIV datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD datasheet.pdf
29 SIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
VARISTOR 670V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
FIXED IND 0.9NH 1A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 13PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 200PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf