Vishay/Dale RWR78N1210FMB12
RWR78N1210FMB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR78N1210FMB12
Brief Description
RES 121 OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78N1210FMB12.pdf
Availability of RWR78N1210FMB12
QUANTITY
RWR78N1210FMB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78N1210FMB12
Internal Part NumberEIS-RWR78N1210FMB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78N1210FMB12
Related LinksRWR78N1, RWR78N1210FMB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78N1210FMB12 Details Description
Related parts for RWR78N1210FMB12
OPTOISOLATOR 5KV DARL 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN SOCKET CONTACT 18-22AWG TIN datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR 22 AWG LEAD datasheet.pdf
CABLE ASSY 12" N MALE-RPSMA MALE datasheet.pdf
IC COMPARATOR LOW VOLT 8VSSOP datasheet.pdf
POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC FLASH MEM 4MBIT SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf