Vishay/Dale RWR78N30R1FSRSL
RWR78N30R1FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78N30R1FSRSL
Brief Description
RES 30.1 OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78N30R1FSRSL.pdf
Availability of RWR78N30R1FSRSL
QUANTITY
RWR78N30R1FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78N30R1FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR78N30R1FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78N30R1FSRSL
Related LinksRWR78N3, RWR78N30R1FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78N30R1FSRSL Details Description
Related parts for RWR78N30R1FSRSL
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 1206 datasheet.pdf
IC BUFFER HEX NON-INVERT 16SOIC datasheet.pdf
I/O MOUNTING BOARD QUAD 24POS datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 1A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 20% 2312 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.8 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CBL ASSY NFEM BH - UFL RG178 5" datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.050 BLACK 300' datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf