Vishay/Dale RWR78N4221FRBSL
RWR78N4221FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78N4221FRBSL
Brief Description
RES 4.22K OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78N4221FRBSL.pdf
Availability of RWR78N4221FRBSL
QUANTITY
RWR78N4221FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78N4221FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR78N4221FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78N4221FRBSL
Related LinksRWR78N4, RWR78N4221FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78N4221FRBSL Details Description
Related parts for RWR78N4221FRBSL
RES 13 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN D-SUB MOD JACK PLUG 8POS datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 43VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN HEADR 20POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf