Vishay/Dale RWR78N7320FRBSL
RWR78N7320FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78N7320FRBSL
Brief Description
RES 732 OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78N7320FRBSL.pdf
Availability of RWR78N7320FRBSL
QUANTITY
RWR78N7320FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78N7320FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR78N7320FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)732
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78N7320FRBSL
Related LinksRWR78N7, RWR78N7320FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78N7320FRBSL Details Description
Related parts for RWR78N7320FRBSL
RES 680 OHM 1/3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS STR LONG LA datasheet.pdf
IC DUAL HS DIFF LINE DRVR 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 37POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT M-F datasheet.pdf
CONN HDR 141POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
FOCAL LENGTH 25MM W/LOCKS datasheet.pdf