Vishay/Dale RWR78N7320FSB12
RWR78N7320FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR78N7320FSB12
Brief Description
RES 732 OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78N7320FSB12.pdf
Availability of RWR78N7320FSB12
QUANTITY
RWR78N7320FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78N7320FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR78N7320FSB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)732
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78N7320FSB12
Related LinksRWR78N7, RWR78N7320FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78N7320FSB12 Details Description
Related parts for RWR78N7320FSB12
FACEPLATE 2 GANG BRAZIL OFFWHT datasheet.pdf
OSC XO 225.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
IC ADC 125MHZ 32HVQFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
4WAY MNT W/RBBR ADH .75'' WH datasheet.pdf
23 AMP BLADE HDR ASSY/MIL datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 8POS W/B 2.0MM BLK datasheet.pdf