Vishay/Dale RWR78S1472FRB12
RWR78S1472FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S1472FRB12
Brief Description
RES 14.7K OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S1472FRB12.pdf
Availability of RWR78S1472FRB12
QUANTITY
RWR78S1472FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S1472FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR78S1472FRB12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S1472FRB12
Related LinksRWR78S1, RWR78S1472FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S1472FRB12 Details Description
Related parts for RWR78S1472FRB12
IDC CABLE - MPK60K/MC60G/MPK60K datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC SC70-5 datasheet.pdf
TRANSFORM AUDIO 600CT/600CT IMP datasheet.pdf
BERGSTIK II DR RIGHT ANGLE RET datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 481.2 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 350 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf