Vishay/Dale RWR78S15R4FSBSL
RWR78S15R4FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S15R4FSBSL
Brief Description
RES 15.4 OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S15R4FSBSL.pdf
Availability of RWR78S15R4FSBSL
QUANTITY
RWR78S15R4FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S15R4FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR78S15R4FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S15R4FSBSL
Related LinksRWR78S1, RWR78S15R4FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S15R4FSBSL Details Description
Related parts for RWR78S15R4FSBSL
BOX ALUM BLACK/NAT 4.72"LX4.06"W datasheet.pdf
RES 820 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS .100 POLAR GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.490" 3/5MM 2L datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" 58A datasheet.pdf
RES 3M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf