Vishay/Dale RWR78S22R6FRS73
RWR78S22R6FRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S22R6FRS73
Brief Description
RES 22.6 OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S22R6FRS73.pdf
Availability of RWR78S22R6FRS73
QUANTITY
RWR78S22R6FRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S22R6FRS73
Internal Part NumberEIS-RWR78S22R6FRS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S22R6FRS73
Related LinksRWR78S2, RWR78S22R6FRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S22R6FRS73 Details Description
Related parts for RWR78S22R6FRS73
CABLE 6COND 24AWG GRAY SHLD 100' datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DUAL R/A GOLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 6POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 12V 58.5A 702W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IGBT 1200V 60A 321W TO247AC datasheet.pdf