Vishay/Dale RWR78S3092FSB12
RWR78S3092FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S3092FSB12
Brief Description
RES 30.9K OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S3092FSB12.pdf
Availability of RWR78S3092FSB12
QUANTITY
RWR78S3092FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S3092FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR78S3092FSB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S3092FSB12
Related LinksRWR78S3, RWR78S3092FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S3092FSB12 Details Description
Related parts for RWR78S3092FSB12
CAP CER 0.027UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.4MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 2.55KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 16QSOP datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 770MA 300 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC KEY 200W datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 2M datasheet.pdf
OSC MEMS 29.4912MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf